Wrocław - W ŚWIECIE INFO
Dodane przez Anna Woloszyn dnia Czerwiec 20 2011 22:58:20
W dniu 15 czerwca odbyła się wycieczka: " Wrocław - W ŚWIECIE INFO", w ramach projektu pn. "Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji"

Wycieczka była za darmo ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla uczniów, którzy uczestniczą w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych....

Rozszerzona zawartość newsa
W dniu 15 czerwca odbyła się wycieczka: " Wrocław - W ŚWIECIE INFO", w ramach projektu pn. "Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji"

Wycieczka była za darmo ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla uczniów, którzy uczestniczą w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych.

Program naszej wycieczki:

8:30-14:00 edukacyjny program wycieczki: zajęcia-laboratorium na Politechnice Wrocławskiej
z serii: Ciekawy świat komputerów, lekcja muzealna w Panoramie Racławickiej,
zajęcia edukacyjne w ZOO
14:00 obiad
15:00-17:00 edukacyjny program wycieczki: zwiedzanie Hali Stulecia i Parku Szczytnickiego,
zwiedzanie Rynku - Ratusz, kamieniczki Jaś i Małgosia, Plac Solny, Kościół
św. Marii Magdaleny - Mostek Czarownic, romański Portal Ołbiński
Ok. 18:30 powrót do Żmigrodu.

------------------------------------------------------------------------------------
Relacje z wycieczki:

W środę 15 czerwca z samego rana wyruszyliśmy na wycieczkę do Wrocławia w ramach projektu "Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji".
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć w Politechnice Wrocławskiej, gdzie wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia oraz komputerowo obliczaliśmy średnią liczbę osób zadowolonych z danej temperatury, ubioru, wiatru itp. Po obliczeniach na zakończenie wizyty wykonaliśmy wykres.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Panoramie Racławickiej. Tutaj oglądaliśmy ogromny i fascynujący obraz bitwy pod Racławicami wykonany przez lwowskiego malarza Jana Stykę oraz polskiego batalistę Wojciecha Kossaka.
W południe odwiedziliśmy ZOO, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się wielu gatunkom zwierząt, mi.in. małpom, krokodylom, żółwiom, wężom, pająkom, rybom i wielu, wielu innym.
Natomiast na spacer udaliśmy się do jednego z największych (ponad 100ha) wrocławskich parków Parku Szczytnickiego, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękny ogród japoński.
Aby nabrać sił na kolejny etap naszej wycieczki wstąpiliśmy do studenckiej stołówki. Tuż po obfitym obiedzie pojechaliśmy do rynku. Zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się parę ciekawostek o Ratuszu, kamieniczkach Jaś i Małgosia, Placu Solnym, Kościele św. Magdaleny.
Po wyczerpującej, ale wspaniałej wycieczce zadowoleni wróciliśmy wieczorem do Żmigrodu.

Cyprian Ostromecki kl. 1a

------------------------------------------------------------------------------------

Dnia 15 czerwca uczniowie kółek przedmiotowych wraz z panią Anna Wołoszyn i panią Jadwigą Syrko-Bolaczek pojechali na wycieczkę „Wrocław w świeci info”. Wyjechaliśmy wcześnie rano co zapewniło spokojną podróż do Wrocławia. Pierwszym punktem wycieczki była Politechnika Wrocławska. Mieliśmy wykład o mikroklimacie oraz badaliśmy reakcje ergonomiczne.
Następnie pojechaliśmy do ZOO, gdzie przeprowadzona została lekcja pt. „Bliskie Spotkania z Małpami” Zajęcia dotyczyły tematyki małp starego i nowego świata. Lekcje odbyły się w budynku Małpiarni, w Pawilonie Małp Człekokształtnych oraz przy wybiegach zewnętrznych. Omówione zostały zagadnienia z budowy i behawioru małp, z uwzględnieniem cech charakterystycznych poszczególnych gatunków. Pani opowiadała o różnicach i podobieństwach pomiędzy ludźmi a małpamni. Temat objęty jest patronatem
Kampanii na Rzecz Ochrony Małp Człekokształtnych 2010/11.
Następnie udaliśmy się do Rotundy mieszczącej "Panoramę Racławicką". Jest to wielkie malowidło (120x15 m) w kształcie hiperboloidy obrotowej (szpuli) upamiętniające bitwę pod Racławicami z 4 IV 1794, w której wojska powstańcze pod wodzą Tadeusza Kościuszki rozgromiły armię rosyjską. Malowali je we Lwowie od sierpnia 1893 do maja 1894 Jan Styka i Wojciech Kossak przy współudziale innych artystów
Po długiej wycieczce zmęczeni i strudzeni zjedliśmy obiad w studenckiej stołówce. Po sytym obiedzie zwiedziliśmy Rynek Wrocławski. Na końcu wycieczki wstąpiliśmy do McDonald's, gdzie każdy najadł się i wypił shake'a. O godzinie 18. wróciliśmy do Żmigrodu. Był to dla nas niezapomniany dzień.

Alicja Ostrowska kl. 2a


Fotografie wykonane przez Klaudię Pudłowską i Monikę Łańczak z klasy 2b

Fotografie wykonane przez Małgorzatę Kuracińską z klasy 2a