FESTIWAL PROJEKTÓW - WARSZAWA
Dodane przez Aleksandra Nogala dnia Czerwiec 19 2011 20:07:02


Dnia 17.06.2011 roku, reprezentanci naszej szkoły ( Ola Klimkowska, Magda G±gorowska, Oliwia Rogala oraz opiekunowie: p. Łysikowska i p.Chytry) pojechali do Warszawy na ogólnopolski Festiwal Projektów organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Szkoła z klas± 2.0.

GALERIA ZDJĘĆ

Rozszerzona zawarto¶ć newsa
Po pięciogodzinnej podróży, o siódmej rano byli¶my na miejscu. Ponieważ do rozpoczęcia mieli¶my jeszcze dwie godziny, spacerowali¶my wzdłuż Wisły oraz planowali¶my nasz± prezentację. Gdy coraz więcej szkół przybywało do Centrum Nauki Kopernik, targi projektów czas było zacz±ć. Przygotowali¶my nasze stanowisko, wykorzystuj±c materiały przywiezione ze szkoły. Następnie z wielk± niecierpliwo¶ci± wyczekiwali¶my na pierwszego eksperta, który miał za zadanie wysłuchać kilka słów o naszym projekcie „¦lady historii w literaturze”, udzielić rad oraz wskazówek. Oczywi¶cie mieli¶my szansę zapytać, jak jeszcze lepiej możemy stosować narzędzia TIK w nauczaniu i uczeniu się. Do naszego stanowiska podchodziło naprawdę sporo ludzi. Byli to m.in. p. Aleksandra Pezda - redaktorka Gazety Wyborczej. Odwiedzaj±cy, którzy nas słuchali, byli pod wielkim wrażeniem tego, ile dzieje się w naszej szkole. Nie mogli uwierzyć, że w naszym gimnazjum ¶piewamy, tańczymy, recytujemy oraz przede wszystkim uczymy się. Opowiadali¶my o naszym mie¶cie i naszym gimnazjum. Poznali¶my nowych kolegów i koleżanki, wymieniali¶my się do¶wiadczeniem oraz wzajemnie zapraszali¶my się do swoich szkół oraz miasta. Na podsumowaniu projektu wszystkie szkoły otrzymały upominki, zarówno indywidualne jak i szkolne.
Nadszedł czas na dodatkow± atrakcję czyli obiad :). Następnie udali¶my się po bilety do Centrum Nauki Kopernik, które mogli¶my zwiedzić. Zobaczyli¶my naprawdę mnóstwo eksponatów, mogli¶my wykonać różne do¶wiadczenia. Byli¶my pod wielkim wrażeniem tego miejsca.
Pomimo wielkiego zmęczenia jeste¶my bardzo zadowoleni z wyjazdu! Okazało się, że naprawdę mamy się czym pochwalić, nawet w Warszawie:)

oprac. Aleksandra Klimkowska