Letnie obozy naukowe
Dodane przez Anna Woloszyn dnia Czerwiec 14 2011 18:13:39
Uczniowie uczestniczących w projekcie „Uczeń online” będą uczestniczyć w bezpłatnym letnim obozie o charakterze naukowym (od 14 do 25 sierpnia 2011. )
W wyniku rekrutacji zakwalifikowali się: Weronika Musielak, Bartosz Smektała, Aleksandra Milan z klasy 1F.

Będzie to okazja do nawiązania kontaktów z kolegami i koleżankami z całej Polski.

Ramowy program obozu naukowego realizowanego w ramach projektu „Uczeń online” - Lato 2011 - Biały Dunajec...

Rozszerzona zawartość newsa

Uczniowie uczestniczących w projekcie „Uczeń online” będą uczestniczyć w bezpłatnym letnim obozie o charakterze naukowym (od 14 do 25 sierpnia 2011. )

W wyniku rekrutacji zakwalifikowali się: Weronika Musielak, Bartosz Smektała, Aleksandra Milan z klasy 1F.

Będzie to okazja do nawiązania kontaktów z kolegami i koleżankami z całej Polski.

Ramowy program obozu naukowego realizowanego w ramach projektu „Uczeń online”
Lato 2011 - Biały Dunajec
od 14 do 25 sierpnia 2011.


dzień 1
Wyjazd z miejsca zamieszkania (dokładne miejsce oraz godzina ustalona zostanie indywidualnie dla każdego uczestnika i przesłane w szczegółowych informacjach organizacyjnych minimum na dwa tygodnie przed dniem wyjazdu); przejazd do Pensjonatu „U Siedlorza” w Białym Dunajcu

dzień 2

Wycieczka do centrum Zakopanego; zwiedzanie miasta: cmentarz na Pęksowym Brzyzku – „Zakopiański Panteon”, kościół M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach, zabytkowa kaplica na Jaszczurówce, Wielka, Średnia i Mała Krokiew; wejście na Gubałówkę spacer pasmem Gubałówki do Butorowego Wierchu, zjazd kolejką krzesełkową z Butorowego Wierchu; wieczorem dyskoteka.

dzień 3
Piesza wycieczka w góry – Wodogrzmoty Mickiewicza i Dolina Roztoki; warsztatowe zajęcia edukacyjne w grupach; wieczorem dyskoteka.


dzień 4
Przyjazd do Krakowa w godzinach rannych – spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: Wawel (katedra, dzwon, groby), spacer Traktem Królewskim do Starego Rynku (kościół oo. Franciszkanów, Collegium Novum, Collegium Maius, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, kościół Mariacki); warsztatowe zajęcia edukacyjne w grupach.


dzień 5
Piesza wycieczka w góry – u stóp Tatr Wysokich (Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, kapliczka M.B. „Gaździny Tatr” na Wiktorówkach); warsztatowe zajęcia edukacyjne w grupach; wieczorem dyskoteka.


dzień 6
Wycieczka autokarowa na Słowację – zwiedzanie: Tatranska Lomnica – muzeum TANAP, Strbske Pleso – spacer wokół jeziora, Poprad – spacer po centrum miejscowości, czas na zakup pamiątek oraz słodyczy; wieczorem dyskoteka.


dzień 7
Piesza wycieczka w góry – spacer do Morskiego Oka; warsztatowe zajęcia edukacyjne w grupach; wieczorem dyskoteka.


dzień 8
Obozowa Olimpiada Sportowa – gry i zabawy ruchowe oraz różnego rodzaju zawody sportowe zakończone ogniskiem z pieczeniem kiełbasek; warsztatowe zajęcia edukacyjne w grupach;

dzień 9
Piesza wycieczka w góry – spacer na Kalatówki oraz wejście na Nosal (1205 m n.p.m.)
warsztatowe zajęcia edukacyjne w grupach;.

dzień 10
Piesza wycieczka w góry – Dolina Kościeliska (Wąwóz Kraków, Hala Ornak, Smreczyński Staw), warsztatowe zajęcia edukacyjne w grupach; wieczorem dyskoteka.

dzień 11
Wycieczka autokarowa do Zakopanego – „miejskie podchody”; spacer po Krupówkach – czas na zakup pamiątek; wizyta w Termach Podhalańskich – „wodna zabawa”; zakończenie kolonii – wręczenie dyplomów oraz upominków; warsztatowe zajęcia edukacyjne w grupach.

dzień 12
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do domu, przyjazd do miejsca zamieszkania (miejsce oraz godzina ustalone indywidualnie dla każdego uczestnika).


UWAGA: rozkład zajęć ustalonych na poszczególne dni może zostać zmodyfikowany i dostosowany do warunków pogodowych w trakcie trwania obozu!