II Szkolny Konkurs Montażu Filmowego
Dodane przez Robert Kolebuk dnia Listopad 15 2010 22:48:39
Wszystkich filmowców amatorów zachęcam do udziału w II Szkolnym Konkursie Montażu Filmowego. Aby wziąć w nim udział trzeba mieć wyobraźnię, wiarę we własne możliwości i minimalne umiejętności montowania ujęć filmowych. Zainteresowanych zapraszam do środka newsa!
Rozszerzona zawartość newsa
Wszystkich filmowców amatorów zachęcam do udziału w Szkolnym Konkursie Montażu Filmowego. Aby wziąć udział trzeba mieć wyobraźnię, wiarę we własne możliwości i minimalne umiejętności montowania ujęć filmowych.ZAŁOŻENIA KONKURSU

- Każdy z uczestników otrzymuje ten sam zestaw nagranych ujęć filmowych. Łączna długość nagranego materiału to ok. 9 minut.

- Zadanie konkursowe jest proste. Wykorzystując otrzymany materiał filmowy należy zmontować film w konwencji reportażu pod roboczym tytułem "Święto zmarłych".

- Każdy montażysta może nadać filmowi własny tytuł.

- W oryginalną ścieżkę filmową można wmontowywać zewnętrzne ścieżki dźwiękowe (muzykę itp.).

- Długość gotowego filmu nie może przekraczać 6 minut.

- Gotowy film należy dostarczyć do czwartku 26.11.2010 do mnie.

- Punktowane będą:

● umiejętność pokazania dynamiki ujęć
● staranność montażu
● opis filmu (napisy tytułowe i końcowe)
● ogólny wyraz artystyczny

- Zmontowane przez was filmy zostaną umieszczone na szkolnym kanale YOUTUBE, a po ogłoszeniu wyników opublikowane wraz z komentarzami w osobnym newsie na MRACIE.

- Zwycięzca konkursu (autor jednego najlepiej zmontowanego filmu) otrzyma nagrodę rzeczową oraz (zgodnie z Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania) 5 punktów dodatnich z zachowania. :-)

- Wszystkich zainteresowanych zapraszam po odbiór materiału filmowego. Potrzebny będzie pendrive z 400 MB wolnego miejsca.

- Materiały do montażu można też pobrać z Internetu klikając na poniższy link:

http://rapidshare.com/files/430890501/konkurs2.rar

Po wyświetleniu się strony klikamy na przycisk SLOW DOWNLOAD, który jest na dole po prawej stronie. Następnie czekamy, aż licznik odmierzy 136 sekund i klikamy na przycisk DOWNLOAD NOW!

Filmiki do montażu spakowane są do formatu .rar. Rozpakować go można programem Win-Rar.

Życzę miłej zabawy

Robert Kolebuk